PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107118}

Osaczony

Hostage
7,1 39 185
ocen
7,1 10 1 39185
5,7 7
ocen krytyków
Osaczony
powrót do forum filmu Osaczony

od czasu Patricka Batemana (AMERICAN PSYCHO) żaden 'psychol' nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Mars^^... to chyba najlepsza (a przynajmniej najbardziej wyrazista) rola Bena Fostera... a scenę w płonącym korytarzu zapamiętam do końca życia^^...

a inne zalety filmu?... cóż... postaram się ograniczyć^^
reżyser świetnie nadał obrazowi klimat filmów noir.. gra świateł i cieni + muzyka... napięcie tak wysokie, że o mało nie wyrwałam oparć fotela ;D
Bruce Willis jak zwykle udowodnił, że jest prawdziwym aktorem, a nie tylko gwiazdą kina akcji... wszyscy aktorzy spisali się na medal - widząc ich na ekranie, ich emocje udzielają się i zaczynasz im naprawdę wierzyć, co rzadko się zdarza...

be bana! :]
dian-dian

fani Marsa!! łączmy się!! :D :D :D

użytkownik usunięty
diana6echo

Uuuu... Przegięcie. Lubię Fostera, nawet bardzo, ale do Bale'a z AP mu daleko. Nie mówiąc o tym, że niesamowicie mnie w tym filmie wkurzał/irytował. Najzwyczajniej w świecie nie "sprzedał" mi obrazu samego siebie jako psychola. Co do samego filmu to zgadzam się. Jedno z najmilszych zaskoczeń ostatnich lat. Spodziewałem się kolejnej łupanki a dostałem porządny thriller. No i Bruce świetnie zagrał- jak zawsze.


Co do Fostera to gorąco polecam 3:10 do Yumy- To z kolei wg mnie, jego najlepsza rola:)

ocenił(a) film na 7

mój boże... ten wątek jest sprzed 5 lat :O teraz jestem bardziej wyważona w ocenach ;)

użytkownik usunięty
diana6echo

Wierzę Ci na słowo

ocenił(a) film na 8
diana6echo

dokładnie. Ten psychopata siadl m i na psychę, naprawdę, kiedy pierwszy raz obejrzałam ten film. A w tej scenie z ogniem, na końcu - rewelacyjny! Wrrr...

ocenił(a) film na 4
diana6echo

Ten film nie ma w sobie nic z kina noir, mi się nie podobał, dużo głupawych scen (ta ze śmigłowcem np.).

ocenił(a) film na 7
arkasatana

skoro tak piszesz, to chyba nigdy nie widziałeś filmu noir :)

ocenił(a) film na 4
diana6echo

Posłuże się wikipedią bo jestem leniwy.

Filmy noir unikają jasnego podziału na dobro i zło, pokazują często niewyjaśnione zbrodnie i perwersję, unikają moralizowania i happy endów. Do charakterystycznych elementów stylu noir należą m.in. silne kontrasty, operowanie cieniami, obrazy nocnego miasta. Typowymi bohaterami tego typu filmów są m.in. femme fatale, przeciętni ludzie wplątani przypadkowo w świat przestępczy oraz prywatni detektywi.

W "osaczonym" był happy end, brak femme fatale, praktycznie zero miasta nocą, no i co najważniejsze, żadnego śledztwa z prawdziwego zdarzenia (szukanie po omacku jakiegoś dvd śledztwem bym nie nazwał).

W klimatach neonoir polecałbym Payback
http://www.filmweb.pl/film/Godzina+zemsty-1999-658

ocenił(a) film na 7
arkasatana

jak to dobrze, że scenarzyści nie piszą według utartych szablonów z wikipedii...

ocenił(a) film na 4
diana6echo

Bardzo, ale to bardzo dobrze, tyle że nie należy mylić gatunków filmowych, jeśli coś nie podchodzi pod jeden, to przeważnie pasuje do innego.

ocenił(a) film na 7
arkasatana

no tak, bo noir mysi być tyle a tyle procent noir żeby film nazwać noir..
i pozwolę sobie skopiować to co wyżej napisałam, bo chyba masz problemy z czytaniem:

"nadał obrazowi klimat filmów noir.. gra świateł i cieni + muzyka"

zwróć łaskawie na słowo "KLIMAT" - jakieś ekscytujące przemyślenia masz na ten temat? bo ja nigdzie nie napisałam, że jest to film z gatunku noir.. teraz możesz się pokajać i więcej na forum nie ośmieszać :)

ocenił(a) film na 4
diana6echo

Niech ci będzie, ten film ma taki sam klimat noir jak każdy film który posiada grę cieni i muzykę.

diana6echo

Niestety Diano @arkasatana ma rację. W tym filmie nie ma nic a nic z gatunku Noir. Film nie jest zły ale dobry też nie, przynajmniej według mnie. Za dużo naiwnych akcji. Tak jak powiedział @arkasatana jeśli uważasz żeby zaliczyć do Noir każdy film który posiada ciekawą grę światło-cieni i klimatyczną muzykę trzeba by tam wrzucić połowę światowej produkcji filmowej. To co najbardziej nie pasuje do tego gatunku to praktycznie cały scenariusz "Hostage". Gatunek Noir ma bardzo specyficzne i dosyć ciasne ramy i bardzo niewiele dzisiejszych filmów można do niego zaliczyć.

ocenił(a) film na 7
grimpilgrim

wy chyba serio macie problemy z czytaniem, więc powtórzę: reżyser świetnie nadał obrazowi klimat filmów noir - KLIMAT, a nie że jest to film noir. tak ciężko to przeczytać i zrozumieć? dalszej części twojej wypowiedzi nie czytałam bo raczej nie ma to sensu skoro ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem :)

ocenił(a) film na 6
diana6echo

Hehe, czyli film w klimacie noir (i to "świetnie" nadanym) nie jest filmem noir.

Dobre :D

diana6echo

"wy chyba serio macie problemy z czytaniem, więc powtórzę: reżyser świetnie nadał obrazowi klimat filmów noir - KLIMAT, a nie że jest to film noir."

Ja mysle ze wszyscy swietnie rozumieja to co piszesz, ale maja tez na szczescie swiadomosc ze piszesz bzdury.

ocenił(a) film na 7
sever

Ja proponuję niektórym cofnięcie się do klasy podstawowej na naukę języka polskiego.

ocenił(a) film na 6
grimpilgrim

A Sin City nie nazwałbyś Noirem w takim wypadku ?

A co do diany to serio to nie jest noir, nie ma klimatu noir ani niczego co może być z tym nazwane. To, że reżyser się bawi światłem jest akurat bardzo logiczne, bo to film a nie serial, dodatkowo akcja dzieje się w nocy więc jakoś to światło chcąc nie chcąc rozłożyć trzeba. Noir to m.in. Trzeci Człowiek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones