PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107717}
7,2 778
ocen
7,2 10 1 778
The Heart Is Deceitful Above All Things
powrót do forum filmu The Heart Is Deceitful Above All Things

Tak jak wyżej, ale dlaczego? Przyznaję, że do obejrzenia tego filmu skłonił mnie fakt, iż gra w nim sam Marilyn Manson - mój ulubiony wokalista. Jednak jego rola jest tylko krótkim epizodem, która swoją drogą należy do jednych z najbardziej pokrętnych w całym obrazie. Sama rola MM, biorąc pod uwagę,to iż jest on raczej aktorem-amatorem,bynajmniej nie ujmuje nic filmowi, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że dodaje mu odrobiny pikanterii. Zdaję sobie sprawę, że ci którzy nie zorientują się kto to właściwie jest, nie odczują tego co ja, ale ten gościu - swoją artystyczną toksycznością (metafora taka :)) - już samą obecnością w tym filmie, jest jak mały bonus dla tych,którzy cenią sobie ponure klimaty. W takiej też scenerii/konwencji jest utrzymany cały film. Zdjęcia z jego planu, dla ludzi znających już losy Jeremiaha (głw. bohater), mogą okazać się wręcz depresyjne, a jeżeli przesadziłem to co najmniej maksymalnie przygnębiające. Film widziałem już kilka miesięcy temu, lecz wiele "mocnych" scen wryło mi się głęboko w pamięć i nijak nie mogę o nich zapomnieć. I dobrze, bo ten film zasługuje na miejsce w "filmowej pamięci" widza i na to by można było odświeżyć sobie jego puentę. Obraz jest przygnębiający i prawdopodobnie wielu ludzi zdziwiłoby się jakby ktoś miał ochotę zobaczyć go jeszcze raz, ale... niektórzy to lubią, tak jak np. ja :) Wcześniej pisząc o "mocnych" scenach, nie miałem na myśli żadnego terroru fizycznego, krwi, katuszy etc. W "The heart is deceitful above all things" jest moc, ale ta psychologiczna, która gnębi bohaterów filmu tak dotkliwie, że można to poczuć w samym sobie. Nie wiem doprawdy czemu obok określeń biograficzny i dramat nie znalazło się miejsce dla szczytnego "psychologiczny". Bo taki głównie jest ten film - głęboki, niejednoznaczny, momentami straszny, ale też piękny - bezapelacyjnie zupełnie jak ludzka psychika. :)

Jeszcze jako małą ciekawostkę podam,że Asia Argento (pomimo tego jak wygląda w filmie, bardzo ładna kobieta) jest reżyserką jednego z, moim zdaniem, najlepszych i wulgarnych teledysków Marilyn Mansona. Vide: s(AINT).

Pozdrawiam i zachęcam do oglądania. :)

ocenił(a) film na 6
Varjus

*Sama rola MM, biorąc pod uwagę,to iż jest on raczej aktorem-
amatorem,bynajmniej nie ujmuje nic filmowi, a nawet pokuszę się o
stwierdzenie, że dodaje mu odrobiny pikanterii. *

Akurat pikanteri, nie brakowałoby w tym filmie i bez niego :D

ocenił(a) film na 8
Varjus

Zgodzę się nad wszystko z potencjałem psychicznym tego obrazu. Oglądałem Gummo, Cannibal Holocaust i parę innych filmów szczycących się opinią 'najbardziej antyludzkiego obrazu!' . Żaden z nich nie dorasta temu do pięt, właśnie przez to, jak bardzo zniszczona psychika, w szczególności dziecka, bardziej pozostaje w pamięci, niż sceny fizycznie obrzydliwe. Świetny film, jak najbardziej godny polecenia. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones