PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012821}

Echa

Echoes
6,2 5 006
ocen
6,2 10 1 5006
Echa
powrót do forum serialu Echa

Wiedzą, że te lektorki netsziksowe to dramat, to na siłę je wciskają. Już lepiej by to zrobił syntezator IVONA

krewki_jan

Przesadzasz. Ja już ją polubiłam. Kwestia przyzwyczajenia.

Na telewizyjnych kanałach wnętrzarskich typu Canal+ Domo czy HGTV, od dawna stosują przy 50% programach kobiece lektorki i nikt nie narzeka.

Rejka

Dokładnie mam tak samo, idzie się przyzwyczaić.

martine117

Właśnie :) niektórzy nieprzyzwyczajeni po prostu lekko histeryzują.

Jeszcze nie słyszałam żeby ktoś narzekał na Krystynę Czubównę, a to przecież jedna z najbardziej znanych polskich lektorek :)

ocenił(a) serial na 2
Rejka

Dokladnie, tutaj lektorka to dramat.

ocenił(a) serial na 7
krewki_jan

Lepiej po prostu oglądać z napisami

krewki_jan

To naucz sie angielskiego. Wymagasz od innych, a od siebie nie.

iwonka_sl

Bardzo dobry komentarz.

ocenił(a) serial na 2
iwonka_sl

Oczekuje dobrego lektora czy lektorki. Ty uczysz sie jezyka kazdego filmu jaki ogladasz?

ocenił(a) serial na 4
krewki_jan

próbuję przywyknąć, ale ciężko, w dodatku nie jest wyraźny lub za cichy

krewki_jan

Włącz napisy, najlepiej na stale. Umikniesz dramatow, a być może w ten sposób wydłużysz sobe życie...

krewki_jan

Na Netflixie problem jest ze wszystkimi lektorami, a raczej z nagłośnieniem. W pewnym momencie muzyka i wszystkie dźwięki w filmie podgłaśniają się na full, a lektora w ogóle nie słychać. Próba podgłośnienia kończy się tym, że tv ryczy na całą epę i tak zagłuszając w dalszym ciągu słowa lektora. Nie wiem, który geniusz to wymyślił, ale powinien dostać złotą malinę za najgorszy dźwięk ever.

krewki_jan

Podziwiam samozaparcie ludzi, którzy mając do dyspozycji "na kliknięcie" napisy wybierają wersję z lektorem…

Janhalb

Są osoby, które mają problem ze wzrokiem. Moja mama np. jeszcze kilka lat temu lubiła oglądać filmy z napisami, ale ostatnio pogorszył jej się wzrok i już takiego filmu nie obejrzy niestety. Wystarczyłoby żeby platforma zadbała o porządnego lektora i nie dopuszczała do sytuacji gdzie dźwięk filmu zagłusza czytanie, tak że za nic nie można zrozumieć co lektor mówi.

Brzozka1

OK, masz rację, o tym nie pomyślałem. Ja nienawidzę filmów czy seriali z lektorem - jeszcze dubbing (jeśli jest dobry) zniosę, ale generalnie zawsze wolę napisy, bo jednak dla mnie to JAK mówią aktorzy też jest zawsze częścią kreacji postaci…

Janhalb

Ja lubię czasem oglądać "jednym okiem", czyli robić jednocześnie coś innego. Wtedy lektor bardzo się przydaje.

ocenił(a) serial na 4
krewki_jan

Zgadzam się w 100%, nie da się tej kobiety słuchać

krewki_jan

Trzecia minuta. Żal mi, ale nie jestem w stanie zdzierżyć lektorki. Może kiedyś, z napisami.

krewki_jan

Dokładnie. Zgadzam się w 100%. Przez te lektorki i niektórych lektorów netfliksowych nie da się oglądać filmu. Ja po prostu lubię oglądać z lektorem. Dobry lektor to taki który wyraża emocje aktorów i mimo iz mówi głośno i wyraźnie to go nie słychać bo tak " stapia" się aktorem , którego słowa wyraża A nie czyta jak z kartki. Lektor czy lektorka to nieistotne. Liczy się odpowiednie brzmienie głosu i wtapianie w postać. Jeśli chodzi o netflixowych lektorów to jest dramat z koszmarem. To jakby wziąć byle kogo z ulicy i dac mu kartkę i by czytał.

krewki_jan

Przecież są napisy do wyboru. I ciesz się, że nie ma dubingu, jak w innych krajach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones